Košarka, Eurocup

Popovićevih 10 poena za laku pobjedu UNIKS-a

Košarkaši ruskog UNIKS-a još su jedan korak bliže prvom mjesto skupine I, u drugom krugu Eurocup natjecanja. U 4. kolu su upisali i četvrtu pobjedu.

Lakoćom su na svom parketu pobijedili Hemofarm iz Vršca 90-72, a nakon loma ruke sredinom prosinca prošle godine prvu je utakmicu u Eurocupu nakon dulje pauze odigrao hrvatski košarkaš Marko Popović.

Boravio je Popović dvadeset minuta na parketu, te je postigao 10 poena, uz po četiri skoka i asistencije. Za dva je poena gađao 1-2, za tri poena 2-5, dok je s linije slobodnih bacanja ubacio 2 od 4 lopte.

Najbolji je igrač UNIKS-a bio centar Maciej Lampe sa 19 poena i šest skokova, a utakmica je praktički bila odlučena već nakon prve četvrtine koju je domaćin dobio sa 32-15. Na poluvremenu je UNIKS imao još veću razliku (52-31), pa su se u nastavku opustili i lakoćom priveli utakmicu kraju.

U večernjem terminu hrvatski predstavnik Cedevita gostuje kod španjolske Gran Canarije.

Eurocup, skupina I, 4. kolo:

UNIKS - Hemofarm 90-72

Gran Canaria - Cedevita (kasnije)

Redoslijed: 1. UNIKS 4-0, 2. Gran Canaria 1-2 (-1), 3. Cedevita 1-2 (-1), 4. Hemofarm 1-3.