Tenis, ATP Miami

ATP Miami: Tipsarević zaustavio Čilića

Iznimno loše Čilić je odigrao meč protiv srpskoga tenisača kojem je bilo potrebno većim dijelom susreta čekati pogreške vodećeg hrvatskog reketa da bi slavio nakon 103 minute svoju prvu pobjedu u šestom ogledu protiv Čilića.

Započeo je Tipsarević put prema slavlju trasirati breakom za 3-1 u prvome setu. Do prednosti je došao iskoristvši drugu šansu za obrat. Već u sljedećem gemu osamnaesti nositelj dolazi do tri vezane lopte za povratak u meč, a nakon iskorištene treće smanjuje na 3-2. Upisavši i dvanaestu neprisiljenu pogrešku u uvodnih šest gemova Čilić je ponovno izgubio početni udarac, ovaj puta nepovratno.

I u drugome je setu hrvatski tenisač bio taj koji je morao hvatati rezultatski manjak. Učinio je to odmah nakon izgubljenog servisa poravnavši na 4-4, no, u ruletu trinaeste igre Tipsarević je iskoristio svoje šanse...

Dodajmo da je pvi igrač svijeta i prvi nositelj turnira, Španjolac Rafael Nadal, nakon poziranja s LeBronom Jamesom i Dwyaneom Wadeom, nositeljima igre NBA momčadi Miami Heat, svladao Keia Nišikorija 6-4, 6-4 te da mu u trećemu kolu slijedi ogled protiv Feliciana Lopeza.