Košarka, Eurocup

Eurocup: UNIKS na Final Fouru, Popovićevih 17 poena

Košarkaši UNIKS-a iz Kazana i Cajasola iz Seville prvi su osigurali plasman na Final Four Eurocupa koji će se 16. i 17. travnja igrati u Trevisu.

UNIKS je na svome parketu pobijedio Pepsi Casertu sa 79-77, a budući da je i prije tjedan dana u Italiji bio bolji (90-84), osigurao je svoju ulaznicu za završni turnir drugog europskog klupskog natjecanja po jačini. Ruski je klub na poluvremenu imao plus 11 (46-35), ali se u nastavku ipak opustio, što je gostima omogućilo da tri minute prije kraja povedu sa 74-71 i unesu neizvjesnost u ovaj dvoboj. Ipak, završnicu su igrači Jevgenija Pašutina odigrali koncentriranije i razveselili 2500 svojih navijača.

Standardno dobar u dresu UNIKS-a bio je hrvatski košarkaš Marko Popović koji je za 24 minute na parketu ubacio 17 poena (4-5 za dvicu, 2-5 za tricu, 3-3 slobodna bacanja), te ubilježio šest asistencija i jedan skok. Bolji je od njega u domaćim je redovima bio samo Maciej Lampe s 31 košem i čak 16 skokova.

UNIKS će u polufinalu završnog turnira igrati protiv boljeg iz dvoboja Estudiantesa i naše Cedevite. Ogled u Madridu je počeo u 20.30 sati, a Zagrepčani brane devet koševa prednosti iz prve utakmice.

Cajasol je do Final Foura došao i uz gostujući poraz od Budivelnika. Ukrajinski je klub slavio s 80-77, ali je prije tjedan dana izgubio sa 67-49.