Nogomet, Primera

Barcelona na samo bod od 21. naslova

Barcelonski derbi igran u sklopu 35. kola španjolskog nogometnog prvenstva na stadionu Camp Nou završio je pobjedom jače i slavnije momčadi. Barcelona je slavila protiv Espanyola 2-0.

"Katalonski ponos" zadržao je tako osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani madridski Real koji je sa 6-2 u subotu slavio kod Seville. Do kraja prvenstva ostala su tri kola i Barceloni je potreban još samo bod da proslavi treći uzastopni naslov i 21. ukupno.

Nogometaši Josepa Guardiole nisu dopustili neugodno iznenađenje u gradskom derbiju kakvu su domaćoj publici priuštili 2009. godine kada je Espanyol na Camp Nou slavio 2-1. Igru su kontrolirali od samoga starta, a za vodstvo na utakmici pobrinuo se Andres Iniesta sjajnom solo-dionicom u 29. minuti kada je između nekolicine gostujućih igrača zadržao loptu i pogodio donji bliži kut gostujućeg golmana Kamenog.

Konačnih 2-0 glavom je pogodio Gerard Pique na Xavijevo ubacivanje iz kuta u 48. minuti.

U drugoj završenoj utakmici dana Mallorca i Villarreal odigrali su bez pogodaka, 0-0.