Biciklizam

Marin Jakovčev prvak države na 33. Trofeju Učka

U subotu 11. lipnja na Učkoj je održano brdsko prvenstvo Hrvatske "33.Trofej Učka" koje se ove godine u kategorijama U-15 i "kadeti" vozilo na stazi dugoj 7 km

Marin Jakovčev iz Biciklističkog  kluba Zadar postao je prvakom države u kategoriji vozača do 15 godina.

10. ANTE BURIĆ BK KAMENA 00:30:30

Jakovčev je pobjedu odnio u završnom šprintu nakon 24 minute i 47 sekundi vožnje po konstantnom sedamkilometarskom usponu ispred Davida Jabuke iz Kamene-Tribunj i još jednog vozača iz Zadra Roka Vukića iz BK "Sv. Donat". Tim rezultatom je postolje na Brdskom prvenstvu Hrvatske u najmlađim kategorijama ove godine kompletno pripalo vozačima iz tri dalmatinska kluba.

U prvu desetoricu plasirao se i još jedan vozač BK "Zadar" Luka Filajdić koji je zauzeo deveto mjesto.

Ovom pobjedom Marin Jakovčev je nastavio dominaciju u hrvatskom biciklizmu ove sezone, te niski svojih uspjeha pridodao i prestižni naslov brdskog prvaka Hrvatske koji već drugu godinu zaredom i pobjede Dominika Petanija prošle godine ostaje u vlasništvu vozača Biciklističkog kluba Zadar u kategoriji U-15.

Kadetska utrka na istoj stazi donijela je očekivanu pobjedu Filipa Čengića iz vinkovačkog BK "Sokol-Cestorada" koji je Učku savladao za 00:21:38 dok je najbolje plasirani Zadranin bio Toni Celent na odličnom šestom mjestu u vremenu 00:23:00.

U kategoriji kadeta za BK "Zadar" nastupio je i David Šare te svoj prvi uspon na Učku završio na 15. mjestu od 23 kadeta na startu u vremenu 00:26:30.

Srebrnu medalju Biciklističkom klubu Zadar u kategoriji Veterana A donio je i Marin Pejdo koji je nešto duži uspon od 11 km savladao za 00:34:28.

Utrka u 3 kategorije Veterana bila je otvorenog tipa te je omogućila nastup i slovenskih vozača od kojih je pobjednik Miran Cvet svojim rezultatom od 00:25:52 i prosječnom brzinom od 27,835 km/h na 11 km dugoj brdskoj stazi nadmašio vrijeme najbolje plasiranog seniora Darka Blaževića za čak 30 sekundi.

Za BK "Zadar" na Učkoj su nastupili i Kristijan Jović u kategoriji rekreativaca, a svoj prvi službeni nastup zabilježila je i jedanaestogodišnja Maja Perinović u kategoriji U-13.

Dan poslije vožena je i međunarodna cestovna biciklistička utrka "Nagrada Grada Pazina 2011" na kojoj je Marin Jakovčev ponovo postigao vrijedan rezultat plasiravši se na treće mjesto ukupnog poretka kategorije U-15 ispred dva slovenska vozača, dok su u kategoriji Veterani A/Rekreativci do odličja došli i Marin Pejdo i Kristijan Jović osvojivši drugo odnosno treće mjesto.

Toni Celent je također ponovio dobar plasman sa Učke zauzevši 7. mjesto u poretku hrvatskih vozača u kadetskoj utrci.

Uz nastupe na Učkoj i u Pazinu članovi Biciklističkog kluba Zadar su u nedjelju nastupili i na međunarodnoj Cross-country utrci u Samoboru gdje je Dominik Petani zauzeo 8.mjesto u kategoriji Kadeta (četvrti u poretku hrvatskih vozača) te Karlo Jurić 10. mjesto u kategoriji U15 (sedmi od hrvatskih vozača).

Zadarske bicikliste već slijedeće subote očekuje novi nastup na Kup utrci u Zagrebačkoj Dubravi.