Nogomet, UEFA Europa Liga

Europa liga, skupine A,B i C: Tottenham bez Modrića i Kranjčara do pobjede

Nogometaši Tottenhama teže od očekivanog svladali su na svom White Hart Laneu irski Shamrock Rovers s 3-1 u 2. kolu A skupine Europa lige.

Vedran Ćorluka odigrao je cijelu utakmicu za domaću momčad, Luka Modrić je svih 90 minuta odgledao s klupe za pričuve, dok Niko Kranjčar nije konkurirao za sastav ''spursa'' koji se, sasvim neočekivano, u 51. minuti našao u rezultatskom zaostatku! Tada je Stephen Rice doveo goste u vodstvo, te izazvao pravi delirij oduševljenja Shamrockovih navijača.

Tottenham je, ipak, u razmaku od samo šest minuta s tri pogotka uspio spasiti obraz i osvojiti sva tri boda. Strijelci su bili Pavljučenko u 60., Defoe u 61. i Santos u 65. minuti.

Rubin Kazan i PAOK odigrali su 2-2 u ogledu u kojem je mrežu gostiju čuvao hrvatski 27-godišnji vratar Dario Krešić.

U B skupini su uspješni bili Hannover u gostima kod Vorskle 2-1, te Standard kao domaćin Københavnu s 3-0. Standard i Hannover imaju 4 boda, København 3, a bez bodovnog učinka je Vorskla.

U C skupini, Legia je kao domaćin teškom mukom pobijedila Hapoel iz Tel Aviva s 3-2. U domaćoj momčadi je naš Ivica Vrdoljak odigrao s kapetanskom vrpcom prvo poluvrijeme, dok je kod gostiju Mirko Oremuš igrao do 84. minute.

PSV je u Bukureštu protiv domaćeg Rapida slavio s 3-1, iako su domaći poveli, a do 89. minute je rezultat bio 1-1. Tada je Toivonen poentirao za prednost momčadi iz Eindhovena, čiju je pobjedu u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio Matavž.

PSV vodi na ljestvici s maksimalnih 6 bodova. Legia i rapid imaju po tri boda, a Hapoel je posljednji bez ijednog boda.

Europa liga, 2. kolo, skupina A:

Rubin Kazan - PAOK 2-2 (Načo 52, Djadjun 66 / Athanasiadis 23, Fotakis 81)

Tottenham - Shamrock 3-1 (Pavljučenko 60, Defoe 61, Santos 65 / Rice 51)

Redoslijed: 1, Rubin Kazan 4, 2. Tottenham 4, 3. PAOK 2, 4. Shamrock Rovers 0

skupina B:

Vorskla - Hannover 1-2 (Kurilov 50 / Abdellaoue 32, Pander 44)

Standard - København 3-0 (Seijas 57, Felipe 72, Kanu 79)

Redoslijed: 1. Standard 4, 2. Hannover 4, 3. København 3, 4. Vorskla 0

skupina C:

Legia - Hapoel Tel-Aviv 3-2 (Ljuboja 67, Komorowski 72 - 11 m, Radović 89 / Tamuz 34, Lala 79)

Rapid Bukurešt - PSV 1-3 (Alexa 28 / Bouma 43, Toivonen 89, Matavž 90+2)

Redoslijed: 1. PSV 6, 2. Legia 3, 3. Rapid 3, 4. Hapoel Tel-Aviv 0