Košarka

LNB liga: Briljantni Parker i Batum

Nošeni sjajnim individualnim učincima NBA zvijezda Nicolasa Batuma i Tonyja Parkera košarkaši Nancyja i ASVEL Villeurbannea došli su do pobjeda u osmom kolu francuskog prvenstva.

Prvak Nancy na svom je parketu u derbiju kola nadigrao lanjskog doprvaka Cholet 96-88 uz sjajnu predstavu Portlandova krilnog igrača Nicolasa Batuma. Proveo je 23-godišnji francuski reprezentativac na parketu svih 40 minuta i ubacio 27 koševa (10-17 šut iz igre, 6-6 slobodna bacanja) uz sedam skokova i pet asistencija.

ASVEL Villeurbanne pobijedio je na gostovanju kod Strasbourga 80-74, a Tony Parker je utakmicu završio s 23 koša, pet skokova i osam asistencija.

Šesti je poraz ove sezone upisao nekoć slavni Pau Orthez, koji je kod Dijona izgubio 91-86. Slaven Rimac je za poraženi sastav ubacio tri koša (šut iz igre 1-4) za 23 minute na parketu.

Nancy - Cholet 96-88

Redoslijed: 1. Gravelines 7-1, 2. Nancy 7-1, 3. Chalon 6-2, 4. Le Mans 6-2, 5. Levallois 5-3, 6. Strasbourg 4-4, 7. ASVEL Villeurbanne 4-4...