Nogomet, Premiership

Premiership: Tottenham dostigao Manchester United!

U pitanju je utakmica koja je bila otkazana još na početku sezone zbog nemira u Londonu. ''Spursi'' su sasvim zasluženo pobijedili goste iz Liverpoola, jer su bili bolji tijekom svih 90 minuta.

Do vodećeg pogotka Tottenham je stigao u 35. minuti, kada je Aaron Lennon iskoristio pogrešku jednog gostujućeg igrača, ušao je iskosa s desne strane s loptom u kazneni prostor te je prizemnim udarcem matirao Tima Howarda.

Konačnih 2-0 postavio je Kamerunac Benoit Assou-Ekotto sjajnim udarcem u 63. minuti. Bila je to bomba s oko 30 metara udaljenosti.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta u pobjedničkom sastavu. Niko Kranjčar ostao je na klupi cijelu utakmicu, dok Vedran Ćorluka, shodno običajima u zadnje vrijeme, nije niti konkurirao za sastav Tottenhama.

Tottenham se ovom pobjedom izjednačio po bodovnom učinku s Manchester Unitedom na drugom mjestu ljestvice. Oba kluba imaju po 45 bodova, ali je United drugi zbog bolje gol-razlike. Vodeći je Manchester City s tri boda više.