Nogomet, 1. Bundesliga

Bundesliga: Santiniju 76 minuta protiv Bayerna

Posljednja momčad njemačke nogometne lige, Freiburg, otkinula je bod velikom Bayernu iz Münchena odigravši na svom travnjaku bez pogodaka u sklopu 22. kola Bundeslige.

Iako ih na tablici dijeli čak 14 mjesta i 27 bodova, razlika u kvaliteti između Freiburga i Bayerna nije bila ni najmanje vidljiva na travnjaku. Osim posjeda lopte koji je bio debelo na strani bavarske momčadi (65-35) po ničem drugom se nije moglo naslutiti tko je treći, a tko posljednji sastav lige.

Obje su momčadi imale po šest udaraca prema vratima, a Bayern je imao jedan više u okvir (3-2). Međutim, nijedan nije uspio pronaći put do mreže.

Vrijedi istaknuti da je za domaći sastav do 76. minute igrao Ivan Santini, dok je kod gostiju Ivica Olić ušao s klupe, umjesto Marija Gomeza, u 73. minuti.

Nakon posljednjeg sučeva zvižduka igrači Freiburga potrčali su međusobno u zagrljaj kao da su došli do naslova, a ne se bodovno izjednačili s Augsburgom i Kaiserslauternom (18) na 17. odnosno 16. mjestu.