Nogomet, Bundesliga

Bundesliga: Borussia (M) kiksala, Brorussia (D) otvara šampanjac?

Deset kola prije kraja njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund postala je prilično usamljena na vrhu Bundeslige nakon nedjeljnog posrtanja imenjaka iz Mönchengladbacha.

Borussia (M) je u sklopu 24. kola njemačke lige poražena u gostima kod Nürnberga s minimalnih 1-0. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Albert Bunjaku svega tri minute prije isteka 90. minute, ali i tri minute nakon svog ulaska u igru s klupe.

Napad momčadi iz Mönchengladbacha bio je vrlo jalov i nemoćan s obzirom da je gusta obrana domaćina vješto izlazila na kraj s Marcom Reusom, Mikeom Hankeom i Arangom.

Ovim porazom Borussia (M) je ostala treća s jednim bodom manje od drugoplasiranog Bayerna i čak osam iza branitelja i lidera Bundeslige - Borussije Dortmund. Nürnberg se pak ovom pobjedom probio u gornji dom Bundeslige te sada zauzima 9. mjesto.