Košarka, Endesa liga

Endesa liga, doigravanje: Tomić i Barcelona poveli u polufinalu

Košarkaši Barcelone pobijedili su Gran Canariju sa 69-63 u prvoj utakmici polufinala doigravanja španjolske Endesa lige.

Mučili su se Katalonci u svojoj Blaugrani više od očekivanja protiv momčadi koja je osnovni dio lige zaključila na sedmom mjestu. Gran Canaria je na poluvremenu vodila s 30-29, da bi Barcelona tek u trećoj dionici, koju je riješila u svoju korist s 26-15, uspjela preuzeti kontrolu i na koncu doći do pobjede.

Juan Carlos Navarro s 14 i C.J. Wallace s 13 poena bili su najefikasniji kod domaćina, a vrlo dobar je bio i naš Ante Tomić. Dubrovčanin je igrao 26 i pol minuta tijekom kojih je upisao osam poena (šut 4-7), isto toliko skokova, četiri asistencije i jednu blokadu. Spencer Nelson je s 21 košem i 11 skokova bio prvo ime kod gostiju.

Druga je utakmica polufinalne serije na rasporedu u nedjelju, također u Barceloni, a do finala će doći momčad koja ostvari tri pobjede.