Nogomet, Premiership

Premiership: Newcastleu tri boda na White Hart Laneu

Nogometaši Newcastlea pobijedili su na White Hart Laneu domaći Tottenham s 1-0 u ogledu 11. kola engleskog prvenstva.

Pogodak vrijedan tri boda za ''svrake'' je postigao francuski napadač Loïc Remy u 13. minuti. No, najveće zasluge za pobjedu Newcastlea pripadaju njegovom briljantnom nizozemskom vrataru Timu Krulu koji je u nedjelju vjerojatno imao utakmicu života. Čudesnim intervencijama u mnogo je navrata spašavao svoju momčad, pogotovo u nastavku utakmice. Domaći igrači i navijači naprosto nisu mogli vjerovati što je sve obranio 25-godišnji Krul u ovoj utakmici.

Newcastle je tako u dvije runde skinuo dva velika skalpa, budući da je u prethodnom kolu pobijedio Chelseaja kao domaćin s 2-0. Na ljestvici zauzima 9. mjesto sa 17 bodova. Tottenham je ostao šesti s tri osvojena boda više.