Nogomet, Prijateljska utakmica

Prijateljska: Remi Talijana i Nigerijaca u Londonu

Talijanska i nigerijska nogometna reprezentacija remizirale su 2-2 u prijateljskom susretu odigranom na londonskom Craven Cottageu.

U jubilarnoj 50. utakmici Cesarea Prandellija kao talijanskog izbornika poveli su "azzurri" preko Giuseppea Rossija već u 12. minuti.

Rossija je poslužio Mario Balotelli, a Fiorentinin je napadač kasnije poentirao lijepo prebacivši suparnika. Bio mu je to prvi gol za talijansku reprezentaciju nakon 899 dana.

Nigerijci su uspjeli posve preokrenuti rezultat već do poluvremena golovima Chinedua Dikea i Shole Ameobija. Kod Dikeovog gola Ameobi je bio asistent, dok je potonjeg Newcastleov napadač zabio lijepim volejem s prve vratnice nakon dodavanja Francisa Benjamina.

Konačnih je 2-2 postavio Emmanuele Giaccherini okončavši lijepu akciju koja je započela s desne strane. Asistent kod pogotka bio je Antonio Candreva.