Nogomet

Juniorska Liga prvaka: Benfica i Barcelona za naslov

U finalu prvog izdanja juniorske Lige prvaka u ponedjeljak će igrati mladi nogometaši Benfice i Barcelone.

Završni se turnir održava u Nyonu, gdje je i sjedište Europske nogometne federacije (UEFA), a u petak je u polufinalnim utakmicama Benfica pomela Real Madrid s 4-0, da bi potom Barcelona bila bolja od Schalkea s 1-0.

U prvom dvoboju dana stvari su vrlo brzo krenule nizbrdo za Real. Benfica je povela već u devetoj minuti pogotkom Hildeberta Pereire, a samo pet minuta kasnije Madriđanima je isključen Jaime Sanchez zbog prekršaja na Nunu Santosu u kaznenom prostoru. Sam Santos je bio precizan s bijele točke za 2-0, a svega dvije minute kasnije je dosuđen novi penal za Portugalce. Sergio Rodriguez je ovaj puta obranio Santosu, ali ga nije uspio spriječiti da iz odbijanca zabije za 3-0.

S igračem manje i tri gola minusa Real je bio u bezizlaznoj poziciji, a konačni je udarac dobio u 56. minuti - ponovno iz penala! Strijelac je ovog puta u stilu Panenke bio Rochinha.

U drugom polufinalu je jedini strijelac za Barcelonu u 72. minuti bio Munir El Haddadi kojem je asistirao Mohamed El Ouriachi.