Tenis, ATP

ATP Rim: Dimitrov prejak za Karlovića

Od trojice hrvatskih tenisača plasman u osminu finala jakog ATP turnira u Rimu koji se igra na zemljanoj podlozi izborio je tek Ivan Dodig.

Posljednji je danas na teren od hrvatskih predstavnika izašao Ivo Karlović. Bolji od njega u dva seta, sa 7-6(3), 6-4 nakon jednog sata i 13 minuta igre bio je Bugarin Grigor Dimitrov, 14. tenisač svijeta koji je ovdje postavljen za 12. nositelja.

Dimitrov je u meču osvojio tek pet poena više od Karlovića (60-55), ali je bio bolji u odlučujućim trenucima. Općenito je jedini break u meču Dimitrov napravio početkom drugog seta realiziravši jedinu break-loptu, dok zagrebački tenisač nije imao niti jednu break-priliku na servis svog protivnika.

Bio im je ovo drugi međusobni meč, a rezultat je sada izjednačen na 1-1 nakon što je prošle godine na turniru u Zagrebu Karlović slavio u dva tie-breaka.