Nogomet, Premiership

Premiership: Pobjeda Hulla, Jelavić strijelac

U 7. kolu nogometnog prvenstva Engleske Hull City je na domaćem terenu pobijedio Crystal Palace sa 2-0, a hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić upisao se u strijelce, po četvrti puta ove sezone.

Mohamed Diame je u 61. minuti doveo u vodstvo Hull, a za konačnih 2-0 zabio je Nikica Jelavić u 89. Jelavić je još dva puta zaprijetio udarcima glavom, u 2. minuti lopta je otišla iznad grede, a u 45. zamalo pred vratnice.

I Lovrenov Liverpool upisao je pobjedu, kod kuće je svladao West Bromwich Albion 2-1. Liverpool je poveo u 45. minuti golom Adama Lallane, a u 56. iz penala je poravnao Saido Berahino. Dejan Lovren, koji je odigrao cijeli susret, srušio je Berahina izvan kaznenog prostora, ali sudac je ipak dosudio penal za goste. Pobjedu "redsima" donio je Jordan Henderson u 61. minuti.

Večeras Aston Villa dočekuje Manchester City, a u nedjelju je londonski derbi Chelsea - Arsenal. Još se sastaju Manchester United - Everton, Tottenham - Southampton i West Ham - Queens Park Rangers.