Nogomet, Primera

Primera: Rekord Messija, pogodak Rakitića

U 12. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Barcelona je u subotu na Camp Nou pobijedila Sevillu sa 5-1, uz pogodak Rakitića i tri gola Lea Messija koji je postao najbolji strijelac u povijesti Primere sa 253 pogotka.

Messi je prestigao napadača Athletica iz Bilbaoa Telma Zarru koji je do rekorda od 251 pogotka stigao 1955. godine. Rakitić, koji je odigrao cijeli susret, u 65. minuti glavom je pogodio za 3-1 nakon ubačaja Luis Suáreza. To mu je treći prvenstveni gol.

Real Madrid je u gostima, bez ozlijeđenog Luke Modrića, svladao Eibar sa 4-0. "Kraljevski klub" ostvario je 14. pobjedu u nizu, uz dva gola Cristiana Ronalda koji je već stigao do 20 prvenstvenih pogodaka. U strijelce su se upisali i James Rodriguez te Karim Benzema. Igrači Reala na travnjak su istrčali s majicom na kojoj je pisalo "Naprijed Luka".

Atletico Madrid je na domaćem terenu pobijedio Malagu sa 3-1, a strijelci za Atletico bili su Tiago (13), Antoine Griezmann (42) i Diego Godin (84), dok je jedini pogodak za Malagu zabio Roque Santa Cruz (64). Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je do 57. minute za Atletico.

REZULTATI:

Atletico Madrid - Malaga 3-1 (Tiago 13, Antoine Griezmann 42, Diego Godin 84/ Roque Santa Cruz 64)

Eibar - Real Madrid 0-4 (James Rodriguez 23, Cristiano Ronaldo 43, 83-pen, Karim Benzema 69)

Barcelona - Sevilla 5-1 (Leo Messi 21, 72, 78, Neymar 49, Rakitić 65/ Jordi Alba 47-ag)

Athletic Bilbao - Espanyol 3-1 (Aduriz 29, Borja Viguera 44, Ander Iturraspe 78/ Victor Sanchez 84)