Nogomet, Serie A

Serie A: Pobjede Intera i Lazija, Roma kiksala

U susretima 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na gostovanju deklasirao Atalantu 4-1, Lazio je slavio u Udinama protiv Udinesea 1-0, dok je Roma na Olimpicu kiksala odigravši tek 0-0 protiv Parme.

Inter je u Bergamu deklasirao Atalantu 4-1 uz sjajnu predstavu Xherdana Shaqirija i Fredyja Guarina. Prvi je zabio gol i upisao asistenciju, dok je drugi bio dvostruki strijelac. Gol za milanski sastav zabio je i Rodrigo Palacio (72), dok je pogodak za Atalantu postigao Max Moralez (28). Za Inter su nastupila dvojica hrvatskih reprezentativaca Marcelo Brozović i Mateo Kovačić. Brozović je igrao do 82. minute, a Kovačić je ušao u igru u 69. minuti.

Lazio je u Udinama pobijedio Udinese 1-0 golom Antonia Candreve iz jedanaesterca u 23. minuti. Stipe Perica i Igor Bubnjić nisu nastupili za Udinese.

Roma je odigrala lošu utakmicu protiv 'fenjeraša' Parme i ogled na Olimpicu je završio bez golova.

Torino i Cagliari su odigrali 1-1, a za goste je do 65. minute igrao Duje Čop.

U 'ljepotici' kola Genoa je deklasirala Veronu 5-2, a Ivan Martić nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Juventus sa 53 boda, Roma je druga sa 47 bodova, a treću poziciju drži Napoli sa 42 boda. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja zauzimaju Cagliari (20), Cesena (15) i Parma (10).

REZULTATI:

Roma - Parma 0-0

Atalanta - Inter 1-4 (Moralez 28 / Shaqiri 3-11m, Guarin 37, 63 Palacio 72)

Genoa - Verona 5-2 (Agostini 10-ag, Niang 12, 30, Bertolacci 65, Perotti 86 / Toni 20, 57

Torino - Cagliari 1-1 (El Kaddouri 35 / Donsah 34)

Udinese - Lazio 0-1 (Candreva 23-11m)