Nogomet, Le Championnat

Le Championnat: Lyon zadržao 'jedinicu', Marseille remizirao

Nogometaši Lyona zadržali su vodeću poziciju na ljestvici francuskog prvenstva nakon što su u dvoboju 26. kola teškom mukom pobijedili Nantes 1-0.

Pogodak odluke zabio je Nabil Fekir u 67. minuti. Lyon je u posljednjim trenucima susreta mogao zabiti i drugi gol, no Maxime Gonalons je promašio kazneni udarac.

U derbiju kola St Etienne i Marseille su odigrali 2-2. St Etienne je poveo u 54. minuti golom Marka Gradela iz jedanaesterca. Izjednačio je Michy Batshuayi u 64. minuti, a 21-godišnji belgijski napadač je tri minute kasnije zabio i drugi gol na utakmici. Ipak, u sudačkoj nadoknadi je domaćin izjednačio, a strijelac je bio Mevlut Erdinc.

Na ljestvici vodi Lyon sa 54 boda, PSG je drugi sa 52 boda, a Marseille na trećoj poziciji ima 50 bodova. Monaco je četvrti sa 43 boda, a St Etienne je ostao peti sa 42 boda.