Nogomet, Prijateljske utakmice

Argentinci bez Messija savladali Ekvador

U noći s utorka na srijedu odigrano je nekoliko zanimljivih prijateljskih dvoboja latinoameričkih reprezentacija, a svakako je najviše pažnje privukao prijateljski ogled u SAD-u, točnije u East Rutherfordu, gdje su se ogledale reprezentacije Argentine i Ekvadora.

Iako Lionel Messi, zbog lakše ozljede, nije bio u sastavu gauča, Argentinci su svladali južnoameričke rivale s 2:1. Sergio Agüero je doveo u vodstvo momčad izbornika Tate Martina u 8. minuti, nakon što je Di Maria izveo udarac iz kuta, a Pastore proslijedio loptu do zvijezde Manchester Cityja koja je dobila prednost na mjestu vođe napada ispred Teveza (ušao umjesto Aguera u 75. minuti) i Higuaina (nije ulazio s klupe).

Za Ekvador je izjednačio njihov najbolji nogometaš u posljednje vrijeme, Miller Bolaños u 24. minuti.

Ipak, posljednju su riječ imali Argentinci, točnije igrač utakmice Javier Pastore koji je u 58. minuti pogodio za novo vodstvo gauča nakon što je lijepo pospremio u mrežu jednu 'svijeću' koju je Lucas Biglia ubacio u šesnaesterac. Tih 2:1 pokazalo se i kao krajnji rezultat.