Eurobasket U-20

U-20 reprezentacija: Hrvatska otvorila EP porazom

Hrvatska reprezentacija do 20 godina minimalno je poražena od Italije (50:53) u prvoj utakmici Europskog prvenstva koje se održava u talijanskom Lignano Sabbiadoru.

Izabranici Damira Milačića poraženi su u prvoj utakmici skupine A Europskog prvenstva koje se održava u Italiji. Bolji su bili upravo domaćini. Iako je Hrvatska loše otvorila prvu dionicu (6:16), u nastavak su krenuli puno bolje. Na poluvremenu je bilo samo četiri koša prednosti za domaćine (23:27). Da je Hrvatska krenula odlično u nastavak govori činjenica da smo sve do zadnje minute vodili 50:46. No u samo minutu, odnosno u zadnjoj 39. minuti Talijani zabijaju sedam poena i na kraju upisuju veliku pobjedu.

Najbolji u redovima Hrvatske bio je Tomislav Gabrić koji se pogodio 16 poena, dok je Bošnjak pogodio 11.