Nogomet, Serie A

Serie A: Pobjede Juventusa i Lazia

Talijanski nogometni prvak Juventus pobijedio je Bolognu 3-1 ostvarivši tek drugu pobjedu u prvih sedam kola.

Gosti su poveli u petoj minuti golom Anthonyja Mouniera, no torinska 'Stara dama' je preokrenula rezultat s tri gola. Do kraja poluvremena izjednačio je Alvaro Morata (33), a u nastavku susreta golove su zabili Paulo Dybala (52-11m) i Sami Khedira (63). Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić nije nastupio za Juve zbog ozljede.

Pobjedu je ostvario i Lazio porazivši Frosinone 2-0. Lazio je bivšeg drugoligaša slomio tek u posljednjih deset minuta golovima Balde Diao Keite (80) i Filipa Đjorđevića (90+4).

Na ljestvici vodi Inter sa 16 bodova, Fiorentina ima 15 i utakmicu manje, a treća je Roma sa 14 bodova. Juventus je na 12. mjestu s osam bodova.

Večeras su na rasporedu još dvije utakmice, a sastaju se Milan - Napoli i Fiorentina - Atalanta.