Nogomet, HNL

HNL: Nogometaši Intera nadigrali Istru

U utakmici 14. kola Prve HNL Inter iz Zaprešića na svojem je stadionu pobijedio Istru 1961 s uvjerljivih 3:0 (1:0).

Domaći su poveli već u 6. minuti zgoditkom makedonskog reprezentativca Ilije Nestorovskog. To je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Odluka o pobjedniku pala je u razdoblju od 54. do 62. minute, kad su Zaprešićani još dvaput svladali vratara gostiju Ivešu. Prvo je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Nestorovski za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Tomislav Mazalović.

Zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi nogometaši zaprešićkog Intera preskočili su Istru 1961 na ljestvici Prve HNL i zasjeli na peto mjesto s 19 bodova, dok su Puljani sada šesti sa 17 bodova.

Na vrhu je Dinamo s 27 bodova, Hajduk je drugi s 26, a Rijeka treća s 25. Na začelju su Osijek s 10 i Zagreb sa samo četiri boda.

U drugoj utakmici subotnjeg programa 14. kola Prve HNL Hajduk je od 19 sati na Poljudu domaćin Lokomotivi.