Nogomet, prijateljska utakmica

Kosovo i Albanija remizirali u prijateljskom susretu

U prijateljskom nogometnom susretu odigranom u Prištini reprezentacije Kosova i Albanije odigrale su neodlučeno, 2-2.

Albanija je povela u 54. minuti golom Reja Manaja, za Kosovo je izjednačio Bersant Celjina samo četiri minuta kasnije, a u 69. minuti domaćini su poveli preko Elbasana Rashanija. U 72. minuti konačan rezultat postavio je igrač RNK Splita Amir Rrahmani.

Bila je to šesta utakmica reprezentacije Kosova otkad joj je FIFA dopustila odigravanje prijateljskih dvoboja, a na gradskom stadionu u Prištini susret je gledalo 17 tisuća navijača koji su jednako bodrili obje selekcije.

I sam glavni grad Kosova bio je okićen albanskim zastavama i parolama koje su slavile povijesni, prvi plasman Albanaca na Europsko prvenstvo.