Nogomet, Le Championnat

Le Championnat: Marseille slavio u derbiju sa St. Etienneom

U derbiju 14. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je na gostovanju pobijedio St Etienne 2-0.

St Etienne je imao priliku pobjedom skočiti sa sedmog na drugo mjesto ljestvice, no Marseille je zasluženo slavio. Golove za OM zabili su Michy Batshuayi (41) i Georges N'Koudou (51).

U ranije odigranom, susretu Rennes i Bordeaux su odigrali 2-2, nakon što je domaćin u sedmoj minuti nadoknade imao jedanaesterac za pobjedu, no Giovanni Sio je bio neprecizan. Bez pobjednika, ali i bez golova završio je ogled između Caena i Angersa.

U korzikanskom derbiju GFC Ajaccio je kao gost pobijedio Bastiju 2-1 premda je domaćin poveo već u petoj minuti golom Brandaoa. Ajaccio je okrenuo rezultat golovima Jacquesa Zoue (19-11m) i Khalida Boutaiba (70).

Na ljestvici vodi PSG sa 38 bodova, Lyon i Caen imaju po 25 bodova, a Nica 24 boda.