Nogomet, FA kup

FA Kup: Sigurne pobjede Evertona i Chelseaja

Igrači Evertona i Chelseaja u nedjelju su izborili plasman u osminu finala najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu, engleskog FA Kupa sigurnim pbojedama na gostovanjima kod niželigaša, Everton je sa 3-0 (2-0) svladao četvrtoligaša Carlisle United, dok je Chelsea sa 5-1 (3-1) pobijedio drugoligaša MK Dons.

Strijelci za Everton bili su Kone (2), Lennon (14) i Barkley (65).

Junak pobjede Chelseaja s tri gola u prvom poluvremenu bio je Oscar (15,32, 44), a u nastavku su se u strijelce još upisali Hazard (55-11m) i Traore (62), dok je pogodak za MK Donse postigao Potter (21).

U subotu su osminu finala izborili Arsenal, Manchester City, Leeds United, Hull City, Crystal Palace, Watford, Blackburn Rovers, Bournemouth, Reading, Shrewsbury Town i Tottenham Hotspur, a još u petak i Manchester United, dok će West Ham United - Liverpool i Peterborough United - West Bromwich Albion morati igrati ponovno.