Nogomet

Luis Suarez zaigrao za Urugvaj i "odgrizao" pobjedu Brazilu

Luis Suarez zaigrao za Urugvaj i

U reprezentaciju Urugvaja vratio se Luis Suarez i osigurao joj je bod na teškom gostovanju kod Brazila u sklopu južnoameričkih kvalifikacija za SP 2018. godine.

Utakmica petog kola kvalifikacija u Recifeu završena je bez pobjednika, 2:2.

Domaća reprezentacija je već u prvoj minuti dvoboja povela pogotkom Douglasa Coste, a u 26. minuti na 2:0 je povisio Renato Augusto, nogometaš koji igra za Beijing Guoan.

Uslijedio je preokret u režiji Edinsona Cavanija i Luisa Suareza. Napadač PSG-a je u 31. minuti smanjio zaostatak Urugvajaca, a u 48. minuti je izjednačujući pogodak postigao Suarez u svom povratničkom nastupu za reprezentaciju.

Nakon pet kola vodeći na ljestvici južnoameričkih kvalifikacija je Ekvador s 13 bodova, ispred Urugvaja s 10 te Brazila, Paragvaja i Argentine, koji imaju po osam bodova. Prve četiri reprezentacije će izboriti mjesto na SP-u u Rusiji, a petoplasirana reprezentacija će u dodatne kvalifikacije.