Nogomet

Ibrahimović donio Mourinhu prvi trofej kao treneru Manchester Uniteda

Nogometaši Manchester Uniteda osvojili su prvi trofej sezone nakon što su u Community Shieldu pobijedili Leicester City 2-1.

Već tradicionalno englesku sezonu otvaraju prvak i pobjednik FA kupa na Wembleyju. Ove godine snage su odmjerile 'lisice' i 'crveni vragovi', a pobjeda je pripala 'vragovima'.

United je poveo u 32. minuti nakon sjajnog solo prodora Jessea Lingarda. Izjednačio je Jamie Vardy u 52. minuti iskoristivši veliku pogrešku Marouanea Fellainija. Belgijski veznjak je vraćao loptu svom vrataru, no Vardy je presjekao loptu i lakoćom svladao Davida de Geu.

Pobjedu Unitedu donio je Zlatan Ibrahimović pogotkom u 83. minuti utakmice. Švedski napadač je nakon ubačaja Valencije nadskočio Wesa Morgana i udarcem glavom svladao Kaspera Schmeichela.

Unitedu je ovo rekordni 21. naslov pobjednika Community Shielda, prvi pod vodstvom novog menadžera Josea Mourinha.