Nogomet, Premiership

Premiership: Sjajni Liverpool na vrhu

Nogometaši Liverpoola preuzeli su vrh Premier lige nakon domaće pobjede u 11. kolu nad Watfordom od čak 6-1, dok je Zlatan Ibrahimović nakon šest kola golgeterske suše bio dvostruki strijelac u pobjedi Manchester Uniteda.

"Crveni vragovi" dobili su u gostima Swansea s 3-1 pogocima Pogbe (15) i Zlatana Ibrahimovića (21, 33).

Momčad Juergena Kloppa "razbila" je Watford već u prvom dijelu, kada je bilo 3-0, a konačnih 6-1 bilo je dovoljno za preuzimanje prvog mjesta s bodom više od Chelsea te dva više od Citya i Arsenala.

Također, "Redsi" su neporaženi već 12 utakmica zaredom u svim natjecanjima. Hrvatski stoper Dejan Lovren, koji je oslobođen predstojećih reprezentativnih obaveza, nije bio u sastavu Liverpoola.

U derbiju kola Arsenal i Tottenham su na Emirates stadionu odigrali 1-1. Arsenal je poveo autogolom Kevina Wimmera u 42. minuti, a izjednačenje Tottenhamu donio Hary Kane u 51. minuti iz jedanaesterca.

Hully City je kod kuće preokretom slavio protiv Southamptona s 2-1, dok je Leicester izgubio od West Bromwich Albiona sa 1-2.