Nogomet, Liga prvaka

LP: Barcelona rutinski, Cityju samo bod kod Monchengladbacha

U skupini C Barcelona je rutinski odradila gostovanje u Glasgowu pobijedivši Celtic 2-0 golovima Lionela Messija (24, 55-11m). Ivan Rakitić je odigrao cijeli dvoboj za Barcu, baš kao i Jozo Šimunović za domaći sastav.

U drugom susretu Borussia Moenchengladbach i Manchester City su odigrali bez pobjednika 1-1. Domaćin je poveo u 23. minuti lijepim golom Rafaela, no u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Citya je uspio izjednačiti golom Davida Silve. U 50. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je pocrvenio kapetan Lars Stindl. Vrlo brzo na hlađenju mu se pridružio i veznjak Cityja Fernandinho.

Barcelona vodi na ljestvici sa 12 bodova i uoči zadnjeg kola je osigurala prvo mjesto u skupini. City je drugi s osam bodova, Borussija ima pet, a Celtic dva boda. U posljednjem kolu snage će odmjeriti Barcelona i Borussija, te Manchester City - Celtic.