korisno!
Bing testira “duboko pretraživanje” koje pokreće GPT-4 za nejasne pretrage
Dubinsko pretraživanje može generirati i pretraživati različite teme umjesto vas — ali će trajati puno dulje od vašeg tipičnog Bing pretraživanja.
Microsoft priprema novu Bing značajku koja bi vam trebala olakšati smišljanje vlastitog AI upita. Sposobnost koju pokreće GPT-4, nazvana Duboko pretraživanje, uzima vaš Bing upit i proširuje ga, dopuštajući tražilici da pronađe odgovore o nekoliko tema povezanih s vašim pitanjem na webu.
Kao primjer, Microsoft pokazuje kako Bing pretvara nejasni upit za pretragu “kako sustavi bodovanja funkcioniraju u Japanu” u dubinski upit koji od Binga traži da:
“Objasnite kako različiti programi vjernosti kupca funkcioniraju u Japanu, uključujući prednosti, zahtjeve i ograničenja svakog od njih. Uključite primjere popularnih lojalti programa ili programa za vjernost kupaca iz različitih kategorija, kao što su trgovine, supermarketi i restorani. Pokažite usporedbu prednosti i nedostataka korištenja kartica vjernosti u odnosu na druge načine plaćanja u Japanu, uključujući trenutne nagrade i pogodnosti. Istaknite najpopularnije usluge i trgovce koji sudjeluju.”
Bing također može proširiti to pretraživanje kako bi uključio i opise imigracijskih politika i cijena javnog prijevoza, jer GPT-4 pokušava “pronaći sve moguće namjere” upita.
Sve teme koje Bing smisli bit će prikazane na stranici s rezultatima pretraživanja. Zatim možete odabrati koji najbolje odgovara onome što tražite, dok će funkcija “Deep Search” urediti svoje rezultate pretraživanja rangirajući ih “prema tome koliko dobro odgovaraju sveobuhvatnom opisu”. Microsoft kaže da bi provođenje dubokog pretraživanja moglo potrajati i do 30 sekundi, ali ako nemate toliko strpljenja, uvijek možete jednostavno nastaviti koristiti Bingovu standardnu značajku pretraživanja.
Microsoft je predstavio “Deep Search” kao dio svoje najave o podršci Windows Copilota za OpenAI GPT-Turbo model. Iako je Deep Search trenutačno eksperiment koji je dostupan samo maloj skupini korisnika, uskoro bi mogao postati dostupan svima.
Izdvojeno
-
17.siječnja u 10:00 sati u HNK Zadar još jedna Kava s glumcima - imate priliku upoznati Alena Liverića!
-
Kako kukci znaju kada trebaju ići u hibernaciju, gdje i kako provode hladne periode – priču za The Conversation donosi doktorandica zoologije sa Sveučilišta u Stockholmu Anna Brødsgaard Shoshan.
-
Poziv za prijavu aktivnosti/projekata koji se odnose na kulturne, sportske, znanstvene i edukacijske aktivnosti te su isključivo namijenjene studentima vrijedi do kraja siječnja.
-
Svi koji imaju slab sluh, ali ne nose slušni aparat, trebali bi razmisliti još jednom jer je utvrđeno da pomaže ljudima da žive dulje, prema Sveučilištu Južne Kalifornije (USC).
Reci što misliš!