Inovacije
Uskoro ćemo mobitele puniti svaka tri mjeseca?
Uređaji danas koriste pet posto proizvedene energije i potreban im je stalni dotok električne energije
Mnogima se dnevna rutina sastoji od brojnih stvari, a jedna od njih se zaigurno i stavljanje mobitela na punjač. No, to bi mogla postati stvar prošlosti jer bi novi materijal na kojem se radi omogućio da mobitel punimo samo svaka tri mjeseca.
Znanstvenici sa Sveučilišta u Michiganu i Cornellu razvijaju novi magnetno-električni multiferorni materijal koji će uz pomoć tankog sloja atoma stvarati magnetno polarni sloj koji će se na jednostavan način moći prebacivati s pozitivnog na negativan naboj. To znači da će za prijenos podataka koristiti izuzetno malo energije.
Kako piše Independent, a prenosi Poslovni dnevnik, uređaji danas koriste pet posto proizvedene energije i potreban im je stalni dotok električne energije. Predviđa se da će do 2030. godine potrošnja energije elektronskih uređaja dostići postotak do čak 50 posto.
Vezane vijesti
-
Qualcomm je predstavio novu tehnologiju za brzo punjenje baterija mobilnih uređaja – Quick Charge 4+ koja je od prethodne brža 15 %
-
Ako ste primijetili da vam se baterija na mobitlu jako brzo isprazni, za to može postojati više razloga. Ovo je šest najčešćih razloga zašto vam se to događa.
-
Naravno, ista se stvar događa i sa "zapadnim" mobitelima, ali propaganda je čudo, zar ne?
-
Više stvari može uzrokovati često zagrijavanje mobitela, poput primjerice stare ili neispravne baterije ili softvera koji nije dobar za vaš uređaj.
Izdvojeno
-
U Dalmaciji će s promjenjivom naoblakom gdjegod pasti uglavnom samo malo kiše, i to češće prema otvorenom malo do umjereno valovitom moru
-
U organizaciji Hrvatskog odbojkaškog saveza i OK Zadar od petka, 17. siječnja do nedjelje 19. siječnja održat će se završnica prvenstva Hrvatske u odbojci za juniorke i juniore.
-
Najava događanja u Gradskoj knjižnici Zadar za tjedan od 20. do 25. siječnja 2025.
-
Jeste li se ikada zapitali zašto vas obuzme neobjašnjiv umor nakon obilnog ručka? Ovaj fenomen, poznat kao postprandijalna somnolencija, često je iskustvo mnogih, no rijetko tko razumije njegove stvarne uzroke.
Reci što misliš!