Nema dokaza da su djeca agresivnija zbog nasilnih igara
Igranje nasilnih video igara ne uzrokuje veću štetu na ponašanje djece, od igranja onih koje se smatra nenasilnima, navodi nova studija s Oxforda. Istraživači su proučavali osnovnoškolce i otkrili da bi na ponašanje djece mogao prije moglo utjecati vrijeme provedeno uz igre, a ne njihov sadržaj, ali čak i to je neznatno.
Studija je pokazala da će djeca koja igraju multiplayer igre imati nešto manje poteškoća u povezivanju s drugom djecom, od onih koji se igraju sami.
Oni koji se uglavnom igrali sami su pokazivali bolje akademske rezultate i manje su agresivni. No, zaključuju i da su svi ti učinci mali i da video igre u globalu su 'statistički bitan, ali malen faktor' u oblikovanju dječjeg ponašanja.
Istraživači su ispitivali djecu staru 10 i 11 godina o navikama i igrama, a kod učitelja su tražili procjene o ponašanju, sudjelovanju u nastavi i suočavanju s problemima.
Iz toga su izvukli podatak da su oni koji igraju više od tri sata dnevno pokazivali više razine agresivnosti i bili manje aktivni u školi, što ukazuje da bi više utjecaja moglo imati vrijeme provedeno na igrama, a ne sam tip igara, prenosi Telegraph.
Igre pomažu u učenju
Studija sa sveučilišta Brown pokazuje kako uz video igre možemo biti bolji u učenju od onih koji se ne igraju. Istraživanje je pokazalo da igre pobolljšavaju sposobnost učenja niza zadataka i igrače svrstavaju u kategoriju stručnjaka u rješavanju problema. No, navodi se da nije sigurno pomažu li igre u bržem učenju vještina.
Naime, devetero igrača i devetero ljudi koji iznimno rijetko igraju igre sudjelovali su u studiji u učenju vizualnih zadataka.
Tijekom jednog vikenda su im pokazivali različite teksture s horizontalnim ili vertikalnim linijama, a njihov je zadatak bio prepoznati uzorke koji su anomalije.
I podaci su pokazali da su se igrači ubrzali na oba zadatka, dok su oni koji se ne igraju bili bolji na drugom zadatku, ali ne i na prvom, jer im je učenje drugog zadatka ometalo učenje prvog, stoji u studiji objavljenoj u časopisu PLOS.
Vezane vijesti
-
U najranijoj životnoj dobi roditelji su nam bili najvažnije osobe na svijetu i zato nije ni čudo da smo zadržali dobar dio onoga što su nam govorili
-
Pokušaj odabira jedinstvenog imena za bebu nije uvijek lak pa se neki roditelji u potrazi za nadahnućem okreću Marvelovim filmovima.
-
Najviši američki zdravstveni dužnosnici vjeruju da bi cjepivo protiv covida-19 tvrtke Pfizer Inc moglo biti odobreno za djecu od 5 do 11 godina do kraja listopada, rekli su u petak dva izvora upoznata sa situacijom.
-
Majka koja je na prijevaru svoju kćer odvela u Pakistan kako bi je udala za starijeg muškarca zatvorena je na 4, 5 godina u srijedu nakon postavši tako prva osoba u Engleskoj osuđena zbog prisile na brak.
Izdvojeno
-
Hrvatski košarkaški reprezentativac Mario Hezonja, kojeg je u srijedu Euroliga kaznila s 8.000 eura zbog "nepoštivanja sudaca", odgovorio je da je ta organizacija hrabra kada treba kažnjavati, a da istovremeno odbija rješavati ozbiljne probleme u europskoj košarci.
-
Kakvo nas vrijeme očekuje danas i sutra u Dalmaciji?
-
Plesni odjel Glazbene škole Blagoje Bersa Zadar poziva vas na predstavu Na krilima baštine, koja će se održati 12. prosinca 2024. godine u 19 sati na pozornici HNK Zadar.
-
U župnoj dvorani župe sv. Anselma u Ninu predstavljena je monografija „Ecclesia Nonensis - O prošlosti Ninske biskupije“ urednika izv. prof. dr. sc. Zdenka Dundovića, u izdanju Sveučilišta u Zadru.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.