Ostalo / OI 2008

Plivanje

Mellouli bolji od Hacketta na 1500 metara slobodno

Tuniski plivač Oussama Mellouli senzacionalni je olimpijski pobjednik na 1500 metara, na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Mellouli je imao četvrto vrijeme kvalifikacija, te je u najavama za finale bio daleko iza spominjanih Hacketta, Cochranea i Prilukova. Spomenuta trojica su i vodila utrku sve do 1100 metra, kada se Mellouli počeo priblažavati, a tristo metara prije cilja je i poveo.

Do kraja je lagano povećavao prednost i Australac Hackett ga nije mogao uhvatiti, makar je krenuo za njim u lov na posljednjih pedeset metara.

Hackett tako nije obranio zlatnu medalju iz Atene 2004. godine, a recimo kako je time propustio osvojiti treći olimpijski naslov zaredom u ovoj disciplini.

Treće mjesto je osvojio Kanađanin Ryan Cochrane koji je odbio napade Rusa Jurija Prilukova.