Ostalo / OI 2008

Košarka, Četvrtfinale

Amerikanci bez problema s Australijom

U polufinalu Amerikanci čekaju pobjednika susreta Argentina-Grčka

Košarkaška reprezentacija SAD-a plasirala se u polufinale olimpijskog turnira svladavši u četvrtzavršnici Australiju 116-95, a za proboj u finale igrat će s boljim iz susreta Argentina-Grčka.

Nakon što su svoje mjesto među posljednja četiri već izborili Španjolska (svladala Hrvatsku) i Litva (svladala Kinu), najveći kandidati za zlato su u drugom poluvremenu slomili otpor Australaca i s 31 poenom viška došli do borbe za medalju.

U prvom je dijelu utakmica bila rezultatski neizvjesna, a Australci su se trudili da takav bude i nastavak. Nakon uvodne četvrtine i samo poena prednosti (25-24), prvih dvadeset minuta okončano je jedanaest poena prednosti za Kobea Bryanta (25), LeBrona Jamesa (16 poena, devet skokova) i društvo.

Primjetno prebacivanje Amerikanaca u viši brzinu u napadu i veći trud u obrani, ipak, utakmicu su odveli u mirne vode, gdje ju je favorizirana momčad rutinski privela kraju.

Kod Australaca je najviše pokazao Patrick Mills s 20 koševa.