Ostalo / OI 2008

Plivanje

POI: Španja sedmi na 100 metara leđno

Pobjeda je pripala Rusu Konstanintinu Lisenkovu s novim svjetskim rekordom - 1:06.33

Hrvatski paraolimpijac Mihovil Španja osvojio je sedmo mjesto u utrci na 100 metara leđno na Paraolimpijskim igrama u Pekingu. Španja je u finalu otplivao rezultat 1:14.25, što je 63 stotinke sekunde slabije vrijeme od onog isplivanog u kvalifikacijama, prenosi Totalportal.hr.

"Moglo je mnogo bolje, nisam zadovoljan jer sam u kvalifikacijama plivao mnogo bolje. U finalu sam načinio pogrešku na okretu i to se odrazilo na rezultat," kazao je Španja koji je u ovoj disciplini prije četiri godine osvojio brončanu medalju.

Pobjeda je pripala Rusu Konstanintinu Lisenkovu s novim svjetskim rekordom - 1:06.33. Drugi je bio Australac Peter Leek (1:07.28), a treći Britanac Sean Fraser (1:11.28).

Danas je nastupila i Antonia Belek u bacanju diska i osvojila je deseto mjesto sa 883 boda. Zbog spajanja kategorija i težine invaliditeta dužine su pretvarane u bodove. Antonia koja boluje od kvadriplegije još će nastupiti u bacanju kugle.

Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je Ukrajinka Tatjana Jakibčuk sa 1129 bodova.