#vrućine
Tri stvari koje nikada ne biste trebali ostaviti u automobilu tijekom vrućina
Kako mnogi koriste svoje automobile za putovanje na posao i odlazak na destinacije kako bi uživali u toplom vremenu, dobro je znati koje predmete nikada ne biste trebali ostaviti u automobilu.
Lijekovi
Prvo, lijekove uvijek trebate izvaditi iz automobila jer mnogi uobičajeni lijekovi imaju temperaturna ograničenja, uključujući paracetamol koji ima ograničenje od 25°C, prenosi Mirror.
Vraćaju se intenzivne vrućine, prijete i jaki pljuskovi: Pogledajte kad i gdje
Ako se ostavi u automobilu, toplina može utjecati na lijek i učiniti ga beskorisnim.
Američki Centar za kontrolu bolesti (CDC) otkrio je da samo jedan sat na 26°C može uzrokovati da temperatura unutar vašeg automobila dosegne čak 50°C.
Uvijek je najbolje provjeriti etikete lijekova kako biste vidjeli postoji li ograničenje.
Voda u boci
Iako je važno ostati hidratiziran na suncu i imati vodu sa sobom, važno je nikada ne ostavljati boce u automobilu.
Što sve prati nova crna kutija u vašem automobilu?
Dehidracija može biti opasna i može utjecati na vašu vožnju, ali uvijek se sjetite ukloniti svoje plastične boce nakon korištenja.
Toplina unutar automobila može uzrokovati ispuštanje kemikalija poput polietilen tereftalata (PET) iz plastike u vodu i iako učinci na zdravlje nisu potpuno poznati, prema Food Safety Newsu može utjecati na okus i boju vode.
Krema za sunčanje
Isto kao i s vodom, krema za sunčanje je važan predmet koji trebate imati sa sobom tijekom toplinskog vala, ali je važno ne ostavljati je u automobilu jer se može pregrijati i izgubiti svoju učinkovitost – slično kao i lijekovi.
Toplina također može uzrokovati širenje boce i stvaranje pritiska što može rezultirati eksplozijom boce – a nitko ne želi čistiti to iz automobila na vrućini.
Izdvojeno
-
17.siječnja u 10:00 sati u HNK Zadar još jedna Kava s glumcima - imate priliku upoznati Alena Liverića!
-
Kako kukci znaju kada trebaju ići u hibernaciju, gdje i kako provode hladne periode – priču za The Conversation donosi doktorandica zoologije sa Sveučilišta u Stockholmu Anna Brødsgaard Shoshan.
-
Poziv za prijavu aktivnosti/projekata koji se odnose na kulturne, sportske, znanstvene i edukacijske aktivnosti te su isključivo namijenjene studentima vrijedi do kraja siječnja.
-
Svi koji imaju slab sluh, ali ne nose slušni aparat, trebali bi razmisliti još jednom jer je utvrđeno da pomaže ljudima da žive dulje, prema Sveučilištu Južne Kalifornije (USC).
Reci što misliš!