po jutru se dan poznaje
Želite biti produktivniji? Isprobajte ovih pet jutarnjih navika
Svatko dan počinje drugačije. Neki uživaju u kavi, dok drugi vježbaju. Što god odabrali, važno je da vas veseli jer se "po jutru dan poznaje".
Savjetnica za posao Alison Morgan kaže kako jutarnja rutina određuje koliko će dan biti produktivan i otkriva kako ona sama započinje dan.
1. Rano buđenje
“Što se ranije ustanete, to ćete više stići napraviti. Budilica mi zvoni u 05:00 sati i onda vježbam kod kuće uz aplikaciju. To je vrijeme za mene prije nego što se svi ostali probude.”
2. Jasan raspored
“Važno je znati koji su ciljevi dana koji je pred vama. Sastanci su mi uvijek ranije upisani, kao i neke druge obveze, pa otprilike znam kako će dan izgledati.”
3. Pametan izbor odjeće
“Presvlačim se nekoliko puta dnevno, a kako bih bila brža, uvijek pripremim odjeću za posao, za vježbanje, za ostavljanje djece na aktivnostima…”
4. Zdrav doručak
“Ujutro volim popiti čašu vode i sok od limuna otprilike pola sata pije doručka. Za doručak obično popijem smoothie i kratku kavu na poslu.”
5. Uredno radno mjesto
"Stol mi mora biti uredan prije nego što počnem radni dan. Tako se mogu koncentrirati i fokusirati na posao."
Vezane vijesti
-
Svi želimo svoje vrijeme iskoristiti na najbolji mogući način. Evo nekoliko navika koje možete ugraditi u svoje jutro kako biste postali produktivniji.
-
-
Ako imate neku od ovih navika, pokušajte je promijeniti i prilagoditi kako bi u novi dan ušli odmorniji i veseliji jer nas često i ono što ne znamo oneraspoložuje
-
Nakon jutarnjeg alarma svi imamo neki ritual. Obično se on sastoji od jutarnje higijene, ispijanja kave, provjere emaila, traženja ključeva...
Izdvojeno
-
Ako jedan član skupine miševa padne u nesvijest, drugi će prići i pokušati pomoći, često koristeći nevjerojatne trikove, otkrili su znanstvenici, promatrajući ponašanje koje podsjeća na ljudske mjere oživljavanja.
-
Biometeorološke prilike će u cijeloj zemlji biti razmjerno nepovoljne.
-
Prije nekoliko godina Ministarstvo mora pompozno je najavilo Nautički informacijski servis (nIS), dvojezičnu besplatnu aplikaciju za pametne telefone Ministarstva mora, prometa i infrastrukture (MMPI) namijenjenu zapovjednicima jahti, voditeljima brodica, ribarima, roniocima, kupačima i drugim osobama koji provode vrijeme uz obalu i na moru. Trebala je poslužiti i prijaviteljima devastacije pomorskog dobra, pa ju je i Morski HR predstavio javnosti u nadi da će građani preko nje lakše doći do bitnih informacija i rješenja mnogih problema na moru.
-
Mnoštvo je zdravstvenih i psiholoških studija koje su proučavale učinke razvoda na djecu i kako se posljedice ponekad osjećaju desetljećima kasnije, no djeca čiji su se roditelji rastali ponekad mogu biti tjelesno pogođena – i to ne samo dok su mala.
Reci što misliš!