sezona sunčanja
Sve što trebate znati prije nanošenja proizvoda za samotamnjenje
Koliko god obožavali izležavanje na suncu, morate biti svjesni štete koju činite koži u tim trenucima. Sve ispod zaštitnog faktora 30 vas gotovo ni ne štiti, a svi znamo da se s tako visokim faktorom vrlo teško tamni.
No ako se preplanule osjećate ljepše, kako ne biste svojoj koži priuštile trajna oštećenja, odaberite apsolutno bezopasno rješenje. Riječ je, naravno, o kremama za samotamnjenje.
Vjerujemo kako neke od vas sam spomen proizvoda za samotamnjenje
straši jer ste vi ili netko vama blizak imali neugodnih iskustava
s navedenim proizvodom. Neujednačena boja, narančaste mrlje te
nejednako ispiranje- jedno manje poželjno od drugog, donosi
Index.hr
Kako vam se takve stvari ne bi događale, zapamtite sljedećih
nekoliko savjeta iz provjerenih izvora.
1.Obavezno napravite piling prije svakog nanošenja
Ovo bi se moglo nazvati presudnim korakom. Priprema kože je jako bitna kako biste uklonile mrtve stanice ili umjetni ten koji ste nanijeli prije nekoliko dana. Napravite temeljit piling kako biste bile sigurne da je vaša koža u potpunosti čista i glatka.
2. Odaberite provjeren proizvod
Tržište je prezasićeno ovakvim proizvodima, posebice u posljednje vrijeme i odabir nije jednostavan. Ipak, živimo u digitalnom dobu i lako je vidjeti koji proizvodi drže titulu najprodavanijih i koji imaju najbolje recenzije. Odaberite proizvod koji garantira maslinasti ten.
3. Nanosite proizvod rukavicom
Ovo je veoma bitan korak jer ćete tako postići najbolje
rezultate. Nanošenje prstima može rezultirati neujednačenom bojom
i žutim dlanovima, što nikako ne želite.
4. Depilacija ili brijanje moraju prethoditi samotamnjenju
Nikako nemojte preskočiti ovaj korak prije nanošenja proizvoda za samotamnjenje. Napravite li depilaciju nakon toga, uklonit ćete i svoj umjetni ten.
5. Ne zaboravite hidrirati kožu
Kako bi vaš ten izgledao preplanulo što duže i kako se ne bi izbrisao na nekim mjestima na tijelu, svakodnevno se, barem jedanput dnevno, namažite hidratantnim losionom za tijelo. Laktove, koljena i zglobove mažite i dva do tri puta na dan.
Vezane vijesti
-
Ljeto je u punom zamahu, a to znači da raste rizik od opeklina. Temperature su visoke, a sunčeve zrake opasne.
-
Bebina je koža i do pet puta osjetljivija od kože odraslih i važno ju je ljeti zaštititi od sunca, kao i pravilno njegovati. Ako vaša beba ima manje od šest mjeseci, posebno je važno ne izlagati je izravnom suncu, koje na tako osjetljivoj koži može izazvati ozbiljna oštećenja poput opeklina.
-
Uz toliko mogućnosti za zaštitu od sunca, mnogi se pitaju kako odabrati proizvod koji će nas najbolje zaštititi od opeklina. Prvi korak je provjera SPF-a, kratice koja označava faktor zaštite od sunca.
-
Kad kožu izložite suncu, vaše tijelo započinje s proizvodnjom vitamina D, poznatog i kao vitamin Sunčeve svjetlosti. On igra vrlo važnu ulogu u pravilnom funkcioniranju mnogih organa i tkiva u tijelu.
Izdvojeno
-
Hrvatski košarkaški reprezentativac Mario Hezonja, kojeg je u srijedu Euroliga kaznila s 8.000 eura zbog "nepoštivanja sudaca", odgovorio je da je ta organizacija hrabra kada treba kažnjavati, a da istovremeno odbija rješavati ozbiljne probleme u europskoj košarci.
-
Kakvo nas vrijeme očekuje danas i sutra u Dalmaciji?
-
Plesni odjel Glazbene škole Blagoje Bersa Zadar poziva vas na predstavu Na krilima baštine, koja će se održati 12. prosinca 2024. godine u 19 sati na pozornici HNK Zadar.
-
U župnoj dvorani župe sv. Anselma u Ninu predstavljena je monografija „Ecclesia Nonensis - O prošlosti Ninske biskupije“ urednika izv. prof. dr. sc. Zdenka Dundovića, u izdanju Sveučilišta u Zadru.
Reci što misliš!