Dokoličarenje ili?
Deset minuta razgovora oštri inteligenciju
Koliko često imate goste?
Jeste li znali da samo deset minuta razgovara s drugom osobom može poboljšati vaše pamćenje i inteligenciju?
Reci mi, što ima novo?
Novo američko istraživanje pokazalo je da je druženje s drugim ljudima podjednako djelotvorno kao i neke tradicionalnije mentalne vježbe za poboljšavanje pamćenja i intelektualnih sposobnosti.
U istraživanju je sudjelovalo oko 3.610 osoba dobi od 24 do 96 godina, i uočena je snažna veza između visokog nivoa društvenih interakcija i razvijenih kognitivnih funkcija.
Koliko često imate goste?
Stručnjaci su izveli laboratorijski test kako bi procijenili koliko društvena interakcija utječe na pamćenje i mentalne sposobnosti. Otkrili su da i kratka interakcija od samo deset minuta značajno povećava intelektualne sposobnosti.
Čini se kako posjeta prijatelja ili susjeda može biti podjednako važna za oštrinu našeg uma i dobro pamćenje u svakodnevnom životu. Ali što ako imamo stvarno naporne susjede?
Vezane vijesti
-
-
Od odabira omiljene životinje koja predstavlja kandidata do odgonetavanja novčane vrijednosti dinosaura, poslodavci imaju bizarne načine psihotestiranja pitanjima
-
Oni kojima je dosadno na poslu češće piju alkohol, a vrijeme krate i čokoladom. Ukratko, dosadu kompenziraju nezdravim navikama
-
Vrijeme liječi sve rane, no kada su svježe, mogu itekako biti bolne, posebno kada s tom osobom morate i dalje poslovno surađivati
Izdvojeno
-
Na blagdan svete Lucije učenici Osnovne škole Voštarnica, u pratnji ravnateljice Irene Dukić i učiteljica edukacijskih rehabilitatorica, posjetili su zadarsku gradsku upravu.
-
Dođite u Glazbenu zbirku Gradske knjižnice Zadar u ponedjeljak 16. prosinca na Božićni kviz!
-
Iz zadarske Elektre stiže obavijest o privremenom prekidu u opskrbi električnom energijom u ponedjeljak, 16. prosinca zbog radova prema sljedećem rasporedu
-
Veliku nagradu 59. zagrebačkog salona arhitekture i urbanizma, koji je pod nazivom "Dijalozi/Monolozi" otvoren u nedjelju u Umjetničkom paviljonu u Zagrebu, osvojio je projekt "Rekonstrukcija Vitića: palimpsest tumačenja izvornosti" skupine autora.
Reci što misliš!