Visoka cijena ljepote
Nećete vjerovati koliko su štetne visoke štikle
Unatoč tomu što visoke štikle narušavaju zdravlje i prilično su neudobne, žene ih se ne odriču. Stručnjaci vjeruju da je to stoga što se tradicionalno očekuje da su žene te koje su lijepe, ali da se i za ljepotu mora trpjeti.
Volite nositi visoke štikle? Istina je da noga u njima ljepše izgleda, ali najnovije istraživanje otkriva da je cijena te ljepote ipak previsoka. Nakon jednog sata, šest minuta i 48 sekundi nošenja visokih potpetica, noge počinju boljeti. Za 20 posto osjetljivijih žena ta bol dolazi mnogo ranije, točnije oko desetak minuta nakon nošenja, otkriva najnovije istraživanje.
Više od trećine ispitanica izjavilo je da su ih tijekom noćnog izlaska noge toliko boljele da su se kući vraćale bose. Istraživanje College of Podiatryja u kojemu je sudjelovalo više od 2000 ljudi, ukazuje na to da su visoke štikle štetnije nego što se mislilo.
Ortoped Mike O'Neill upozorava da situaciju dodatno pogoršava činjenica da mnoge žene obuvaju i cipele manjeg broja što pak dovodi do ozbiljnih oštećenja kostiju i živaca.
'Aposlutno nema sumnje da žene zbog visokih štikli ugrožavaju svoje zdravlje i to u ime mode. Kad trebaju birati između modernih štikli te zdravih i lijepih nogu, mnoge će žene odabrati štikle', istaknuo je O'Neill.
Pojasnio je i da visoke štikle štete leđima jer se žene dok hodaju naginju nazad što pak dovodi do potencijalnog oštećenja kralježnice. Usto, visoke štikle štete i nožnim prstima te noktima jer ih previše stišću, a dugoročno posljedice mogu biti ružne i neugodne.
Za razliku od žena, muškarci će se vrlo rijetko odlučiti za obuću koja je lijepa, ali neudobna. Oni znatno više cijene udobnost i zdravlje. Stručnjaci vjeruju da je to stoga što se tradicionalno očekuje da su žene te koje su lijepe, ali da se i za ljepotu mora trpjeti.
Vezane vijesti
-
-
-
-
Kako bi štikle bile udobnije, potplati moraju biti malo "ofucani"
Izdvojeno
-
U sklopu programa Bebinim koracima Marta Miletić, dipl.psiholog - prof. održala je radionicu za roditelje na temu odvikavanja od pelena.
-
Stanislava Nikolić Aras (Staša Aras), rođena je u Trogiru 1972. Studij kroatistike završila je na Filozofskom fakultetu u Zadru gdje je i živjela do 2015. Predavala je hrvatski jezik i književnost.
-
Predstava o onome što se šuti. O riječima koje bole. O tišini koja još više boli.
-
Hrvatska gospodarska komora - Županijska komora Zadar u suradnji s Ligom protiv raka Zadar organizira sajam Naši mali gušti
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.