Smotra klapa Zadarske županije u crkvi sv. Donata
U sklopu programa Županijski dani 2025., u petak, 25. travnja s početkom u 20 sati, u crkvi sv. Donata u Zadru održava se Smotra klapa Zadarske županije. Ulaz je slobodan.
Na jednoj od najljepših povijesnih pozornica, pod svodom sv. Donata, nastupit će čak 12 klapa koje svojim višeglasjem i emocijom čuvaju duh dalmatinske pjesme i identitet našeg kraja:
Aria (ž), Starigrad
Asseria (m), Benkovac
Dalmatika (ž), Zadar
Diadora (m), Zadar
Galijota (m), Pag
Koporan (m), Poličnik
Maraška (mj), Zadar
Ponistra (m), Crno
Preženca (ž), Zadar
Puntadura (mj), Vir
Školji (mj), Tkon
Žurnata (m), Sv. Filip i Jakov
Klapsko pjevanje, kao jedan od najprepoznatljivijih simbola hrvatske nematerijalne kulturne baštine, nije samo glazba – to je život, emocija i zajedništvo. Zadarska županija kroz ovakve manifestacije aktivno pridonosi očuvanju i promociji svog bogatog kulturnog nasljeđa.
Pozivamo sve građane, ljubitelje glazbe i baštine, da nam se pridruže u ovom svečanom glazbenom trenutku i podrže one koji svojim glasovima i predanošću čuvaju neprocjenjivo kulturno blago Dalmacije.
Vezane vijesti
-
Zadar je u finalu Prvenstva Hrvatske za kadete poražen od Cibone s rezultatom 66:74
-
Za upis u srednju školu u školskoj godini 2025./26. planira se 48 tisuća slobodnih mjesta u nešto više od 2000 razrednih odjela, a početak prijava bit će 26. svibnja, stoji u odluci o upisu u srednje škole za koju je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih otvorilo javno savjetovanje.
-
Na današnji dan, prije točno 30 godina, zauvijek nas je napustio jedan od najvećih košarkaša i sportskih vizionara koje je Hrvatska ikada imala – Krešimir Ćosić.
-
Policijski službenici Policijske postaje Benkovac- Obrovac su u kontroli prometa u subotu, 24. svibnja u 00:30 sati u Gornjem Karinu zaustavili automobil zadarskih registarskih oznaka s kojim je upravljao 31-godišnji hrvatski državljanin
Izdvojeno
-
Temperatura zraka će porasti, i jutarnja i dnevna. Na Jadranu djelomice sunčano uz promjenjivu naoblaku.
-
Zadar je u finalu Prvenstva Hrvatske za juniore porazio Cedevitu Junior rezultatom 94:87
-
Rijeka je na Rujevici s 2:0 pobijedila Slaven Belupo i po drugi put u svojoj povijesti je osvojila naslov prvaka Hrvatske.
-
Za upis u srednju školu u školskoj godini 2025./26. planira se 48 tisuća slobodnih mjesta u nešto više od 2000 razrednih odjela, a početak prijava bit će 26. svibnja, stoji u odluci o upisu u srednje škole za koju je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih otvorilo javno savjetovanje.
Reci što misliš!