Događaji

Kornatska tragedija

Svijeće i vijenci za stradale vatrogasce

Svijeće i vijenci za stradale vatrogasce

Na brodu za Kornat nije bilo mjesta za novinare, iako su roditelji prethodno rekli da mogu s njima poći, ali na kraju ih nisu mogli pustiti na brod

Obitelji poginulih vatrogasaca su katamaranom sa šibenske rive krenule na otok Kornat gdje su obišli mjesto stradanja svojih najmilijih, položili vijence i cvijeće te zapalili svijeće.

Prije odlaska na Kornat šibensko-kninski župan Goran Pauk izjavio je kako se svake godine nizom manifestacija obilježava 16. rujna, dan kada je 1991. godine Šibenik bio napadnut te tijekom sedmodnevne bitke i hrabro obranjen.

No, ove godine zbog strašne tragedije na otoku Kornatu odlučeno je da se otkažu svečana akademija i drugi događaji te da se "Dani ponosa i slave obilježe polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na mjesto pogibelji branitelja u šibenskom rujanskom ratu!" To je potvrdio i predsjednik Udruge dragovoljaca veterana Domovinskog rata Marin Frkić, dodavši kako su šibenske udruge proizišle iz Domovinskog rata odlučile pozvati obitelji poginulih vatrogasaca te u sklopu obilježavanje rujanskog rata otići na otok Kornat i položiti vijence i zapaliti svijeće i za poginule vatrogasce.

No, na brodu za Kornat nije bilo mjesta za novinare, premda je nekoliko obitelji poginulih vatrogasca jučer na konferenciji za novinare, na kojoj su osudili izjave nekih državnih dužnosnika o kornatskoj tragediji, izjavilo kako će odbijanje da s njima danas na Kornat pođu i novinari shvatiti kao nastojanje da se zataška istina o kornatskoj tragediji.

"Nismo donijeli nikakvu odluku da novinari ne smiju ići na Kornat, samo nismo željeli da idu istim brodom, jer su to izričito tražile neke obitelji za koje je ovaj događaj jako emocionalan", objasnio je Frkić. Na Kornat su pozvana i po dva predstavnika svih šibenskih braniteljskih udruga proizišlih iz Domovinskog rata te gradonačelnici i načelnici Šibenika, Vodica i Tisnog.


Reci što misliš!