Jasenovac
Mesić u Jasenovcu: Treba se boriti protiv zaborava
Mesić je obećao da će doći i slijedeće godine i svake druge
Prošle su točno 63 godine nakon pokušaja proboja zatočnika iz logora u Jasenovcu. Ustaške zločine danas je na komemoraciji u Jasenovcu ponovo osudio predsjednik Mesić.
Da se brutalni fašistički zločini nikada i nigdje ne bi ponovili, potrebno je sjećati ih se i iznova osuđivati. U zloglasnom ustaškom logoru Jasenovac, život je zbog nacionalne ili vjerske pripadnosti, izgubilo između 80 i 100.000 ljudi.
Preživjelim logorašima i svima koji pamte i ne prihvaćaju zaborav, obratio se presjednik Stjepan Mesić citatom američkog generala i predsjednika Dwighta Eisenhowera.
U Jasenovcu su protiv zaborava govorili i predsjednik Sabora Luka Bebić i potpredsjednica Vlade Jadranka Kosor. Mesić je obećao da će doći i slijedeće godine i svake druge.
Inače, predsjednik je nedavno osudio saborsku raspodjelu novca za obilježavanje Bleiburga i Jasenovca, gdje je Jasenovac ostao kratkih rukava dobivši samo 100, a Bleiburg 500 tisuća kuna.
Vezane vijesti
-
-
Predsjednik Republike Stjepan Mesić u svom je govoru poručio da neće proći pokušaji obrušavanja na antifašizam i pokušaji povijesnih revizionista da promijene rezultate Drugog svjetskog rata
-
Antifašistička borba, mada su je komunisti vodili, nije bila ideologijski obojena. Bila je to borba za slobodu - rekao je Mesić
-
Fumić je na današnjoj komemoraciji u Jasenovcu rekao kako "vrh katoličke crkve u velikom luku zaobilazi Jasenovac"
Izdvojeno
-
Bliži se obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, te 33. Obljetnice stradavanja stanovnika Nadina u Domovinskom ratu
-
Košarkaši Zadra nastavljaju s pobjedničkim navikama u AdmiralBet ABA ligi: u 9. kolu došli su do velike pobjede na teškom gostovanju kod FMP Soccerbeta rezultatom 67:83 (14:17, 21:27, 13:15, 19:24).
-
Sve u svoje vrijeme pa tako i ovaj koncert na Dan zaljubljenih u dvoranu Krešimira Ćosića napokon nam dolazi Dalmatino.
-
Vukovarci studeni proživljavaju u sjećanju na strahote iz vremena agresije JNA i srpskih paravojnih postrojbi u jesen 1991., a posebno nakon što je 18. studenog slomljena obrana i u Vukovar ušli agresori i počinili brojne zločine nad braniteljima i civilima u razrušenom gradu.
Reci što misliš!