Događaji

Kriminal

Strani kriminalci "vole" Makarsku

Strani kriminalci

Odmah nakon Makarske, po broju kaznenih djela u kojima se kao počinitelji pojavljuju stranci slijede Split, Omiš, Solin, Hvar, Brač te Trogir

Najviše kaznenih djela tijekom ljeta u Splitsko-dalmatinskoj županiji što ih počine stranci događaju se na makarskom području, doznaje Hina u splitskoj policiji. Čak više od polovice počinitelja tih djela su stranci koji tu ljetuju ili pak ciljano stižu na obalu kako bi činili razna kaznena djela, javlja HRT

Odmah nakon Makarske, po broju kaznenih djela u kojima se kao počinitelji pojavljuju stranci slijede Split, Omiš, Solin, Hvar, Brač te Trogir.

Stranci se većinom bave imovinskim kaznenim djelima, u kojima prevladavaju krađe, u manjem broju teške krađe i provale, te krivotvorenje novca i isprava, prijevare i naposljetku iznude.

Ovoga je ljeta policija zaprimila pet prijava za kaznena djela protiv života i tijela, a većinom je riječ o nanošenju teških tjelesnih ozljeda, prijetnje i zadovoljavanja pohote pred djetetom ili maloljetnom osobom.

U makarskoj policijskoj postaji policajci su imali posla čak sa 30 stranaca koji su kazneno prijavljeni za zlouporabu opojnih droga.

Analitika, koja vodi u policiji, pokazala je kako su u 95 posto ovih prijavljenih slučajeva počinitelji bili muškarci u dobi od 20 do 30 godina, među kojima je najviše državljana Bosne i Hercegovine, ali ne zaostaju tu ni Česi, Slovaci, Rumunji, državljani Srbije, Crne Gore, Njemačke i Švedske.

Policija je također otkrila i uhvatila Bugare koji su u paru činili više džepnih krađa u užem dijelu Splita, ali i trojicu Rumunja koji su ljetovanje na Jadranu iskoristili za krađu.

Osim njih, makarski su policajci imali posla sa Čehom koji je u nekoliko navrata provaljivao i krao po raznim objektima počinivši veliku materijalnu štetu. Uhićen je i državljanin Turske koji je po mjenjačnicama mijenjao krivotvoreni novac.

Uz kaznena djela policija je nekolicinu stranaca prijavila i zbog raznih vrsti prekršaja, kažu u Policijskoj upravi splitsko-dalmatinskoj. Riječ je o fizičkom sukobljavanju, najčešće ispred, i u ugostiteljskim objektima, alkoholiziranost, kockanje, šibicarenje i prosjačenje, ali i prekršaji vezani uz drogu i nasilničko ponašanje u obitelji.


Reci što misliš!