Osmjeh ništa ne košta
Hrvati i Pakistanci najneljubazniji službenici
Sada imamo i dokaz da smo škrti čak i na onom što ništa ne košta, a mogu dati svi - na osmjehu
Samo 34 posto Hrvata i Pakistanaca udijelit će osmjeh svojim kupcima u trgovinama ili na nekom šalteru banaka, državnih ustanova ili u javnom prijevozu. Šveđani su gotovo uvijek dobre volje - njihovi prodavači, konobari, službenici udijelit će osmijeh gotovo neizostavno - to čini njih čak 87 posto, kaže se u istraživanju o nasmiješenim i mrzovoljnim nacijama koje je provela Nextep agencija, a objavio Jutarnji list.
Slično je i u Latviji, gdje s osmijehom potencijalne kupce ili klijente dočekuje čak 86 posto djelatnika, a u Estoniji to čini njih 84 posto. Hrvate očito muče 'mjere za gospodarski oporavak', ukidanje božićnica, regresa, otkazi...
Drugim riječima, u nas je razloga za depru, istina, poprilično, no možda bi po koji osmijeh viška izazvao lančanu reakciju dobre volje. Međutim, sad imamo i dokaz da smo škrti čak i na onom što ništa ne košta, a mogu dati svi - na osmjehu, ističe Jutarnji.
Dmitry Levitski iz Retail Traning Group kaže da se ljubaznost ipak ne može naučiti. Ili jesi ili nisi ljubazan. No, Levitsky kaže da bi to trebao biti među ostalim i posao menadžera u tvrtkama. I suvremena psihologija kaže da negativni 'odgoj' djelatnika, držanje pod stresom i nenagrađivanje, pa makar samo komplimentom o dobro obavljenom poslu, nije dobar način komunikacije.
Vezane vijesti
-
-
-
Čak i fotografije s obiteljskih okupljanja kad dijete ima nekih četiri-pet godina mogu pokazati kakva će biti njegova budućnost
-
Kada nam se dogodi da smo zaboravili četku za rumenilo ili kosu, idealno ju je posuditi od prijateljice kao spas u zadnji čas, ali to može imati i negativne zdravstvene posljedice.
Izdvojeno
-
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana planina, a u sklopu manifestacije „Niti života“ sinoć je u Kneževoj palači svečano otvorena izložba "Velebit" renomiranog hrvatskog akademskog slikara Josipa Zankija.
-
Motoristi će razveseliti djecu svojim dolaskom, prigodnim poklonima i zajedničkim druženjem.
-
Shizofrenija je mentalna bolest od koje obolijeva jedan posto populacije, muškarci najčešće u adolescentskoj dobi, a žene između 23. i 30. godine te je važno na vrijeme prepoznati simptome i započeti terapiju, istaknuto je u srijedu na konferenciji "Shizofrenija 360" u Zagrebu.
-
Cigarete, elektroničke cigarete i drugi duhanski proizvodi štete zdravlju ljudi diljem svijeta, a premda Europska unija želi do 2040. stvoriti prvu generaciju bez duhana, unutar bloka postoje razlike kada je riječ o regulaciji duhanskih proizvoda, piše European Newsroom (ENR).
Reci što misliš!