Koeln
Njemački ministar: Masovni seksualni napadi na žene nisu slučajnost
Njemački ministar pravosuđa u srijedu je potvrdio da je na Staru godinu u Koelnu zabilježen niz seksualnih napada na žene koji nisu slučajnost već se radi o koordiniranoj akciji u kojoj su, kako se zaključuje, sudjelovali muškarci sjevernoafričkog podrijetla, prenosi dpa.
"Čini se da je cijela stvar koordinirana", kazao je za ZDF Heiko Maas, dodajući da je malo vjerojatno da je 90 seksualnih napada u Koelnu, uključujući jedno silovanje, čista slučajnost.
Masovne napade, koji su izvršeni oko ponoći u blizini glavnog željezničkog kolodvora, su, kako se da zaključiti, izvršili Sjevernoafrikanci, a slični zločini izvedeni su i u Hamburgu, gdje je prijavljeno 27 seksualnih nasrtaja u jednom danu.
Iako se za sada ne zna da li se radi o novopridošlim imigrantima ili drugoj generaciji imigranata, napadi na žene izazvali su užarenu raspravu o posljedicama odluke da se dozvoli ulazak 1,1 milijun migranata u 2015.
Detalji o identitetima napadača su škrti jer policija zbog osjetljive prirode istrage odbija javnosti dati više podataka.
Na udaru oštrih kritika posebice se našla gradonačelnica Koelna koja je ženama sugerirala da prilagode svoje ponašanje. Ljudi su pohrlili na društvene mreže i pokrenuli temu s 'hashtagom' #EineArmlaenge (na pristojnoj udaljenosti), obrušivši se na gradonačelnicu Henriette Reker i njezinu preporuku da se žene drže na sigurnoj udaljenosti od stranaca te de se ne izdvajaju već se drže u skupinama.
Zbog toga je optužena da krivnju za napade prebacuje na žrtve, tj. žene, umjesto da pojača sigurnost na ulicama te napadače privede pravdi.
Slične napade, ali u puno manjem opsegu, zabilježila je i policija u Hamburgu i Stuttgartu.
Vezane vijesti
-
-
Skupina nasilnika podijeli se u skupine i okruži žrtvu u tri kruga
-
-
Policija je u vezi s tim incidentom uhitila dvojicu muškaraca, od 28 i 30 godina
Izdvojeno
-
Hyatt Regency Zadar, prvi hotel u Hrvatskoj pod okriljem poznatog hotelskog brenda Hyatt, uskoro se otvara u središtu Zadra. Od 1. svibnja otvorene su rezervacije za prve goste.
-
Američki predsjednik Donald Trump je objavio materijale vezane za atentat na bivšeg predsjednika John F. Kennedyja kako bi ispunio svoje predizborno obećanje o više transparentnosti o kobnom događaju u Teksasu.
-
Vučetić i dr. Žuvela uz gradele, pivo i ćakulu čestitali Dan očeva svim tatama u Zadru i Zadarskoj županiji
-
Iz Gimnazije Franje Petrića donosimo inspirativnu priču o učenicima koji sudjeluju u Projektu građanin koji je dio učenja i stjecanja kompetencija iz područja građanskog odgoja i obrazovanja.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.