Hrvatska među članicama EU-a s najmanjim brojem odobrenih azila
Članice Europske unije u 2015. godini su odobrile azil za 333 350 ljudi, što je rast od 72 posto u odnosu na 2014. godinu, a Hrvatska spada među zemlje s najmanje odobrenih azila u EU-u, priopćio je u srijedu Eurostat.
Polovica sveukupnog broja odobrenih azila otpada na Njemačku (148 200), a slijede ju Švedska (34 500), Italija (29 600), Francuska (26 000), Ujedinjeno Kraljevstvo (17 900), Austrija (17 800) i Nizozemska (17 000).
Hrvatska je sveukupno odobrila 40 zatraženih azila, što ju smješta na predzadnje mjesto u Europskoj uniji, ispred Latvije koja ih je odobrila 30. Najviše azila u Hrvatskoj je odobreno stanovnicima Turske, Iraka i Azerbajdžana, po 5 iz svake države.
Polovica odobrenih azila u EU otpada na stanovnike Sirije (166 100) kojih je 60 posto završilo u Njemačkoj, a slijede ih Eritrejci s 8 posto (27 600), te Iračani sa 7 posto (23 700).
Na prvu instancu najviše je azila odobreno Sirijcima, Iračanima i Eritrejcima, dok ih se najmanje priznalo stanovnicima Makedonije, Srbije i Kosova.
Od 2008. godine u Europi je odobreno 1,1 milijun zatraženih azila.
Vezane vijesti
-
No zatvaranjem centra u Slavonskom Brodu postavlja se pitanje gdje će biti smješteno gotovo 500 izbjeglica koji će u Hrvatsku doći iz Turske sukladno nedavnom dogovoru Europske unije i Turske
-
-
-
Izdvojeno
-
Istezanje svako jutro može poboljšati fleksibilnost i opskrbiti vas energijom za dan koji je pred vama. Većina ljudi ima potrebu protegnuti se nakon buđenja kako bi ublažili ukočenost zglobova i poboljšali cirkulaciju.
-
Gostujući kod Mile Moralić u Točki na tjedan, predsjednička kandidatkinja Ivana Kekin otkrila je što najviše zamjera aktualnom predsjedniku Zoranu Milanoviću
-
Širom Izraela u nedjelju su se oglasile sirene nakon čega je uslijedilo više raketnih napada iz smjera Libanona u kojima je ranjeno više ljudi, objavila je izraelska vojska.
-
Hrvatska još uvijek previše energenata uvozi te i dalje prevladavaju fosilni izvori, no ima sve uvjete za dobru zelenu tranziciju u kojoj će prevladavati energija iz obnovljivih izvora, naglasci su s konferencije Energetski sektor - prilike i izazovi.
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.