Propisana mjera
Split uveo kazne za golotinju, golišave šetače opalit će po džepu
U Splitu je od početka sezone na snazi zabrana golišavosti u središtu grada. Zabranjeno je šetati gol do pojasa te u kupaćem kostimu. Kazne su od 500 kuna za prvi prekršaj, a ako se radi o recidivistima, komunalni redarima mogu "opaliti" kaznu i do tisuću kuna.
"Za one ozbiljnije slučajeve, dakle, one potpuno gole i one koji se kupaju na Rivi zadužena je policija", objašnjava nam dogradonačelnik Goran Kovačević.
"Gradska uprava je pred ljeto donijela Odluku o komunalnom redu kojom smo odredili lokacije, dakle uža gradska jezgra i Dioklecijanova palača, u kojoj se kažnjavaju nepropisno odjeveni šetači. U primjeni je od početka ljeta, a sada je u tijeku postavljanje znakova. Zasad ih je postavljeno pet, šest, a bit će ih ukupno 12 na ulazima u gradsku jezgru. Komunalni redari zasad opominju i educiraju goste, nadam se da ih neće ni trebati kažnjavati. Dosad su iskustva vrlo pozitivna. Čim se strani gost opomene, on se odmah odjene. Najvažnije je u svemu da znaju da je ova mjera propisana", kazao nam je splitski dogradonačelnik.
Vezane vijesti
-
Nesretnu curicu počeo je napastvovati kada je imala samo četiri godine
-
Nedjeljnoj utakmici Hajduk - Osijek prisustvovat će i jedan tandem iz Njemačke. Točnije, iz Stuttgarta.
-
Dva dana prije početka utakmice s Osjekom, iz Hajduka su poručili kako je stadion Poljud rasprodan.
-
Hrvatski nogometni savez obavještava sve zainteresirane gledatelje kako je u četvrtak u prodaju pušteno još 710 ulaznica za sektor B zapadne tribine stadiona Poljud za utakmicu Hrvatska - Rusija, koja je na rasporedu 14. studenoga, priopćeno je iz HNS.
Izdvojeno
-
Prošlogodišnji trail oborio je sve rekorde, a ove godine još je jači! 26. travnja na Pagu će se održati najuzbudljiviji trail event!
-
Branitelj naslova HV Posedarje je u osmini Kupa Nogometnog saveza Zadarske županije kao i prošle godine izbacio Zadar, dok je Primorac izgubio od Zemunika
-
Tijekom pojačanog nadzora prometa, policijski službenici su 20. veljače u Zadru u Ulici Bartola Kašića u 23:56 sati zaustavili taxi automobil zadarskih registarskih oznaka kojim je upravljao 34-godišnji državljanin Nepala
-
Zadar je u sedmom kolu Jedinstvene kadetske lige u gostima uvjerljivo porazio momčad Bosca s 45:77 (16:14, 5:12, 19:23, 5:24)
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.