srijeda, 20. ožujka
"Pleši Zadre, volimo te mi" - Najpoznatiji svjetski plesači dolaze u naš grad
Ne propustite večer plesa u Arsenalu ''Pleši Zadre, volimo te mi'' – plesni projekt sportsko latinsko- američkih plesova i standardnih plesova sa znanstveno – istraživačim karakterom 20.03.2019. od 18.00h do 21.00h.
Po prvi puta u svijetu eksperti plesne znanosti i plesni treneri iz SPK Optimus - a pod vodstvom voditeljice projekta i bivše profesionalne plesačice profesorice Tamare Despot uvode u plesni trening - kamp Catapult monitoring sustav, sustav sportske dijagnostike i analitike temeljen na tehnologiji satelitskog praćenja i objektiviziranja učinkovitosti plesača.
Planirano održavanje kampa je svake godine u Zadru (Arsenal) u ožujku, a sudionici će biti najbolji svjetski i hrvatski plesni parovi te najbolji svjetski i hrvatski plesni treneri.
Za 2019. godinu svoj dolazak su najavili sljedeći renomirani svjetski plesači latinsko američkih i standardnih plesova: Jakub Lipowski i Illes Diandra-Aniela (Poljska), Anton Aldaev i Natalia Polukhina (Rusija), Alexey Glukhov i Anastasia Glazunova (Rusija), Evgeny Moshenin i Dana Spitsyna (Rusija), Evgeny Nikitin i Anastasia Miliutina (Rusija) i sljedeći plesni treneri: aktualni svjetski prvak Dmitry Zharkov, bivši svjetski prvaci Gioia Cerasoli i Andrej Škufca, Ilya Danilov – trener svjetskih prvaka, Roberto Albanese – trener svjetski prvaka u formaciji i Valentin Illes – trener više svjetskih prvaka u mlađim kategorijama.
Cijena ulaznice je 40,00kn. Očekuje vas večer najboljih plesnih parova na svijetu u latino američkim i standardnim plesovima.
Dolazak se ne predviđa u paru, plesni partner vam ne treba.
Osim navedenih plesova 20. ožujka ćete se imati priliku upoznati i s trbušnim plesom te plesom na šipki.
Vezane vijesti
-
Iz Grada Zadra obavještavaju vozače da će zbog izvođenja radova na kanalizacijskoj mreži u raskrižju ulica Put Bokanjca, Put Nina i Benka Benkovića u Zadru od dana 3. ožujka (ponedjeljak) do 17. ožujka (ponedjeljak) na snazi biti privremena regulacija prometa
-
Luka Bašić, senior u teškoj kategoriji (-90 kg), pobjedio je prekidom u 1. rundi, boksača Jaka Kojakovića iz BK Dubrovnik.
-
Vlatka Vučić-Marasović i Ermina Duraj! Ne propustite ovu radionicu za Dan žena. Radionica će se održati iduće nedjelje, 7. ožujka 2025., s početkom u 17 sati u prostoru MMD Gradske knjižnice u Zadru
-
U ponedjeljak, 3. ožujka, zbog radova će na nekoliko mjesta u Zadarskoj županiji struja biti privremeno isključena, objavili su iz HEP-a
Izdvojeno
-
Drugim riječima, nedostatak sna je loš, a čak i bez podvrgavanja ekstremima budnosti danima bez prekida, produljena razdoblja bez preporučenih 7-8 sati noću mogu dovesti do ozbiljnih zdravstvenih posljedica.
-
Novi "personalizirani" online alat koji predviđa najučinkovitije lijekove za pojedinačne pacijente s dijabetesom tipa 2 mogao bi koristiti milijunima ljudi s tim stanjem, kažu istraživači.
-
Tri dana bez sna, a čovjek obično ne može jasno govoriti niti normalno hodati. Dodajte još dva dana i on ili ona će vjerojatno halucinirati i biti na rubu mentalnog sloma.
-
Paški zimski karneval bliži se vrhuncu, a u subotu, 1. ožujka, Giuliano i Diktatori donijeli su pravu glazbenu feštu na karnevalsku zabavu u II Magazinu.
Reci što misliš!